Григор надви Тийм, на ½-финал е!

0
Григор Димитров излиза на

Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира в Бризбейн, след като победи Доминик Тийм с 6-3, 4-6, 6-3 в мач от 1/4-финалите на надпреварата.

Гришо направи много стабилен мач и успя да се справи със силен съперник, който също игра на високо ниво. Първият сет започна с шансове за пробив за Тийм, които обаче бяха отразени, а българинът на свой ред проби съперника за 2:0, след което до края на сета не изпусна аванса си.

Австриецът подобри нивото си за началото на втората част като повиши процента вкаран сервис и силата на бекхенда си, а това повлия и на случващото се на корта. Той бе този, който по-лесно печелеше сервис геймовете си, а Димитров на няколко пъти се спасяваше от брейк. Това все пак се случи в последния момент и след 6:4 Тийм вкара мача в решителен сет.

В него обаче отново Григор бе едно ниво над съперника си. Той постигна решителния пробив за 3:2, а мачът свърши още при сервис на Тийм, който не издържа на напрежението и допусна нов пробив за 3:6.

По този начин Димитров изравни баланса между двамата на 1-1, а на полуфиналите в Бризбейн ще се изправи срещу първия поставен в схемата Милош Раонич или бившия номер 1 в света Рафаел Надал, които играят по-късно днес. В другия полуфинал един срещу друг излизат Стан Вавринка и Кей Нишикори.