Григор отказа Дуди Села, класира се за 1/8-финалите на Уимбълдън

0
1/8-финалите на Уимбълдън

Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на Откритото първенство на Великобритания след победа 6:1, 6:1 и отказване на Дуди Села.

Българинът успя да пробие още второто сервиране на съперника си, след което направи страхотна серия от 9 последователно спечелени гейма, донесли му успех с 6:1 в първия сет и преднина от 3:0 във втория.

След края на първата част Села поиска медицински таймаут и срещата бе прекъсната за 10 минути. Това не се отрази на концентрацията на Григор и той продължи серията си до 3:0, докато съперникът му успее да се запише.

След края на първата част Села поиска медицински таймаут и срещата бе прекъсната за 10 минути. Това не се отрази на концентрацията на българина и той продължи серията си и в началото на втория сет. Дуди бе близо да спечели гейм, но Димитров го обърна и постигна ранен пробив. Първата ни ракета поведе с 3:0 след серия от девет поредни спечелени гейма. Чак тогава съперникът му успя да се запише на таблото.

В следващия гейм Села опита да застраши комфортната преднина на Димитров в сета. 90-ият в света стигна до точка за пробив при 40:30, българинът обаче изравни и успя да спаси подаването си.

При 4:1 Гришо изпусна два брейкпойнта, след като поведе с 40:15. При третия обаче бе безпощаден и затвори сета, след което Села пък се отказа и Гришо печели мача само след 2 сета и малко повече от час игра.

Съперник на Гришо на 1/8-финала ще бъде победителят от двубоя между Роджър Федерер и Миша Зверев.