Григор пак само със сет срещу Надал

0

Хасковлията игра добре, но записа поредна загуба в мачовете си срещу бившия №1. Въпреки че повежда с пробив и в трите сета, в крайна сметка Григор отстъпи 4-6, 6-4, 3-6.
В първия сет Гришо поведе с 2-0 с пробив в стартовия гейм, но Надал успя да обърне нещата в своя полза и взе частта с 6-4. Вторият сет също започна добре за българина, който дръпна с 4-0, а Надал този път успя да върне само един пробив и резултатът бе изравнен. Решителният трети сет започна както предните два – пробив на Димитров и затвърждаването му – 2-0 гейма. Григор обаче сбърка на свой сервис в четвъртия гейм и резултатът бе изравнен – 2-2. В осмия гейм българският тенисист отново бе пробит и Рафа поведе с 5-3, след което взе подаването си и стигна до успех в мача, който продължи два часа и 12 минути.
В 1/4 финалите Надал ще играе с победителя от мача Теймураз Габашвили – Марин Чилич