Григор започна чудесно в Барселона, подобри баланса си срещу Симон

0
днес по обед

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна чудесно участието си на тенис турнира в Барселона от категорията АТР500, с награден фонд 2 510 900 евро, побеждавайки в мач от втория кръг 33-годишния Жил Симон с категоричното 6:2, 6:1 за 1 час и 22 минути. Това е първа победа за българина в Барселона. При досегашните си три участия (през 2008, 2011 и 2013) Григор губеше още в първия си мач.

Днес хасковлията постигна първата си победа на клей над французина, подобри и баланса от резултатите от срещите помежду им. До този момент Симон бе спечелил пет от осемте двубоя срещу българина, включително и двата им на клей.

След трудно начало Димитров реализира първия пробив в началния сет в шестия гейм и поведе с 4-2, след което го затвърди и преднината му стана 5-2. В следващия гейм Симон отново се пропука и загуби сета след двойна грешка.

Вторият сет също се разви чудесно за Димитров, който поведе с 3-0 с пробив във втория гейм. Симон единствено успя да спре серията на българина и намали на 3-1, но последваха нови три гейма в полза на нашия тенисист, който сложи край на спора след един час и 22 минути игра.

Видео с някои от най-хубавите моменти от мача на българина можете да видите ТУК

Следващият опонент на Гришо в Барселона ще бъде 88-ия в световната ранглиста тунизиец Малек Жазири, от когото загуби изненадващо в три сета тази година на турнира на твърди кортове в Дубай.