Григор пречупи Тиафо и е на четвъртфинал в Торонто

0
Григор Димитров пречупи

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите „Мастърс“ в Торонто с награден фонд 5.315 милиона долара. Поставеният под номер 5 българин победи в оспорван мач Франсис Тиафо (САЩ) със 7:6(1), 3:6, 7:6(4) за 2:26 часа.

Американецът пръв стигна до пробив в петия гейм на първия сет, но още в следващия гейм загуби подаването си. След това двамата печелеха подаванията си и така се стигна до тайбрек. В него Димитров взе първите пет поредни точки и без проблеми затвори сета след 7:1 точки.

Във втората част равностойната игра на двамата продължи. Американецът обаче стигна до втория си пробив в мача, за да поведе с 4:2. Този пробив му беше достатъчен, за да спечели втората част с 6:3 и да изравни резултата.

В третия сет Тиафо стартира с пробив, след което поведе с 2:0. Димитров отговори със серия от три поредни гейма, за да направи обрат – 3:2. След това двамата печелеха своите сервис геймове, а в 11-ия българинът спаси две възможности за пробив на съперника си. В последвалия тайбрек Григор Димитров преодоля пасив от 2:4 и след серия от пет поредни точки стигна до крайната победа.

Българинът заработи 180 точки за световната ранглиста и 128050 долара, а на четвъртфиналите ще срещне Кевин Андерсън (Южна Африка), който победи Иля Ивашка (Беларус) със 7:5, 6:3.