Григор прекърши Гофен за ½-финал в Монте Карло

0
Григор Димитров се класира за ½-финала на „Мастърс“-а

Григор Димитров се класира за ½-финала на „Мастърс“-а в Монте Карло след победа с 6:4, 7:6 (7:5) над партньора си на двойки Давид Гофен от Белгия.

Димитров започна уверено първата част, но Гофен се стремеше да не изостава в резултата. Двамата разменяха сервис геймовете си до 3:2, а след това българинът постигна пробив и го затвърди за 5:2. Белгиецът обаче успя да върне пробива. Последва втори пробив за Григор, който логично взе сета с 6:4.

Вторият сет започна отлично за Гофен, който поведе с 4:0 и с 5:1, но Димитров показа качествата си и след пет поредни гейма направи обрат – 6:5. Белгиецът успя да прекъсне серията му за 6:6, но в тайбрека българинът нямаше проблеми и спечели със 7:5 точки, а с това и мача. С успеха Григор си осигури 230 830 евро от наградния фонд и 360 точки за световната ранглиста, в която заема петото място в момента.

В следващия кръг Григор Димитров ще играе с победителя от двубоя между Рафаел Надал и Доминик Тийм.

По-късно днес Димитров и Гофен ще играят на четвъртфиналите на двойки срещу поставените под номер 3 Оливер Марах (Австрия) и Мате Павич (Хърватия).