Григор се сбогува с Ню Йорк

0
September 2, 2015 - Grigor Dimitrov in action in a men's singles second round match against Mikhail Kukushkin during the 2015 US Open at the USTA Billie Jean King National Tennis Center in Flushing, NY. (USTA/Steven Ryan)

Той отпадна още във втория кръг на US Open след загуба с 3:6, 6:7 (2), 6:2, 6:4, 4:6 от Михаил Кукушкин.
Димитров губеше с 0:2 сета, но съумя да изравни. Той изглеждаше свеж и се доближи до първия си пълен обрат в петсетов мач след изоставане от два сета. В петия сет обаче Кукушкин се съвзе и спечели.
След полуфинала си на „Уимбълдън“ миналата година той не е преминавал четвъртия кръг в турнир от Големия шлем. Този сезон той отпадна в четвъртия кръг на Australian Open, в първия на „Ролан Гарос“, в третия на „Уимбълдън“ и сега във втория на US Open.
В третия кръг победителят ще играе с миналогодишния шампион Марин Чилич. Хърватинът се справи леко срещу Евгени Донской от Русия, като се наложи с 6:2, 6:3, 7:5.