Григор се справи със Зверев, очаква Ноле

0
се справи с Михаил Зверев

Григор Димитров започна защитата на титлата си в Синсинати. В мач от втория кръг на турнира българинът се справи с Михаил Зверев с 2:0 сета и във третия очаква Ноле Джокович.

Григор спечели първия сет със 7:6 гейма, като взе тайбрека със 7:5 точки, а във втория сет осъществи важен пробив и след 7:5 гейма затвори мача.

Двубоят трябваше да започне около 22 часа в сряда, но бе отлаган няколко пъти, тъй като срещата между Гарбине Мугуруса и Леся Цуренко на същия корт се забави, а след това над Синсинати се изсипа пороен дъжд.

Това е четвърти успех на българина в четири мача със заемащия 44-о място в ранглистата Зверев. Следващият съперник на Димитров на осминафиналите в Синасинати ще бъде не кой да е, а носителят на 13 титли от “Големия шлем” Новак Джокович, който по-рано в сряда елиминира Адриан Манарино в три сета.

Димитров и Зверев поднесоха доста интересен мач на зрителите. вубоят между Димитров и 30-годишният Миша Зверев бе доста интересен. Българинът стартира лошо, допускайки пробив още в първия гейм, но успя да върне пробива за 3:3 и да поведе с 4:3.

Тайбрекът в първия сет също тръгна с минипробив. След това на свой ред първата ни ракета взе подаванията на съперника и поведе с 3:1, а после и с 4:1 точки. Зверев спечели следващите си сервиси и намали до 3:4, а после пак направи минипробив за равенство 4:4. Гришо обаче пак направи минипробив до 6:4 и в крайна сметка със 7:5 точки спечели тайбрека, а с това и първия сет със 7:6 гейма.

Вторият сет вървеше гейм за гейм до 5:5. Преди това при 3:3 Григор Димитров пропусна две възможности за пробив, след което Миша спечели подаването си и поведе отново.

В 11-ия гейм обаче Гришо дръпна с 40:15 и още при първата си възможност проби Зверев за 6:5. След този пробив в ключов момент за българина не остана друго освен да затвори сета и мача със стил и след 7:5 успя да го направи.