Григор стартира с лесна победа в Мадрид

0

В мач от втория кръг българинът се справи с Доналд Йънг след 6:4, 3:0 и отказване на американеца. Мачът продължи едва 59 минути, а американецът се отказа във втория сет заради контузия.

Първият сет започна много равностойно като двамата пропуснаха по няколко брейкбола преди Димитров да направи решителен пробив за 4:3, след което спечели сета с 6:4. В края на първата част Йънг показа, че има болки в гърба и кръста, а взетите два медицински таймаута очевидно не му помогнаха и американецът изпитваше проблеми при придвижването по корта.

Вторият сет започна с пробив за Григор, а след още един за 3:0 и 40:0 в четвъртия гейм, Йънг реши, че вече няма смисъл да се мъчи на корта и стисна ръката на победителя Димитров.