Гришо на финал в Сидни

0

Двубоят бе прекъсван на два пъти заради дъжд, но това не попречи на най-добрия български тенисист да се наложи над съперника си и да стигне до първия си финал за годината.

Григор започна мача много добре, успя още в първия гейм да пробие сервиса на съперника си и след това без проблеми да спечели сета с 6:4.

Във втория сет Мюлер подобри значително сервирането си и мачът вървеше гейм за гейм.

В деветия гейм Григор стигна до няколко равенства, но не съумя да се възползва и така Мюлер отново излезе напред в резултата – 5:4. Последва ново равенство, но все пак тенисистът от Люксембург поведе с 6:5. При този резултат мачът бе прекъснат заради дъжд. След кратката пауза Димитров хладнокръвно вкара мача в тайбрек, където спечели със 7:4 точки и си осигури място на финала.