Гришо отвя и Джонсън за полуфинал в Синсинати

0
Успешното

Българинът се класира за полуфинала, след експресна победа над американеца Стив Джонсън със 7:6 (8), 6:2 за 85 минути. Първият сет на срещата бе много равностоен, като Гришо отрази една възможност за пробив и в крайна сметка се стигна до тайбрек. Той също бе оспорван, но Димитров показа характер и успя да надделее с 10-8. Това даде самочувствие на хасковлията за втората част, която започна с пробив в негова полза. Малко след това Гришо постигна нов пробив за 4-1, а скоро след това затвори мача

Димитров изигра четвърти пореден мач, в който сервисът ми работеше страхотно, а грешките в играта му бяха сведени до минимум. Българският тенисист допусна едва десет непредизвикани грешки в целия двубой и загуби само 15 точки в деветте си подавания. Той завърши с 69% вкаран първи сервис и съответно 80% и 70% спечелени точки от първи и втори начален удар.

В опит да достигне до първи мастърс финал в кариерата си той ще се изправи срещу победителя от хърватския сблъсък между Марин Чилич и Борна Чорич.