Гришо с нов успех в Монако

0

Така българинът постигна втората си победа над своя съперник, а двубоят днес продължи 70 минути.

За разлика от вчерашната игра на нерви с Фернандо Вердаско, днес Григор показа спокойствие и самочувствие, с които лесно завоюва успеха. Ракета номер едно на България започна много добре първия сет, в който даде само точка в първия гейм, а следващия записа пробив. С много концентрация Гришо спечели първия сет с 6-3. Втората част започна с пробив за Григор, който показа смелост и креативност и в крайна сметка взе и него с 6-4. С успеха си Гришо спечели още 40, 930 евро от наградния фонд на турнира, както и 90 точки за ранглистата.

В следващия кръг Димитров ще се срещне със защитаващия титлата си Стан Вавринка, който се наложи с 6-3, 6-1 над Хуан Монако.