Гришо срещу 203-сантиметров поляк на „София Оупън“

0
203-сантиметров поляк

203-сантиметровия поляк Йежи Янович ще бъде първият съперник на Григор Димитров на турнира „София Оупън“.

26-годишният Янович, който в момента заема 267-ма позиция в световната ранглиста победи с 6:4, 6:4 Дуди Села и утре ще се изправи срещу Димитров във втория кръг на надпреварата.

Високият 203 сантиметра поляк доминираше през целия мач на корта в столичната зала „Арена Армеец“. Той пропусна две добри възможности за пробив още в първия гейм, но в седмия успя да поведе в резултата.

Във втората част Села успя да направи пробив, но полякът бързо се върна в мача и успя да победи съперника си само за 1 час и 5 минути.

Най-голямото постижение на Янович до момента е полуфинал на „Уимбълдън“ през 2013 г., а най-високото му класиране в ранглистата е 14-о място през август същата година. До момента двамата с Димитров са се срещали два пъти на ниво АТП, като са си разменили по една победа. Полякът победи българина с 2:1 сета в Синсинати през 2014 г., а през следващия сезон отстъпи с 0:2 на турнира в Рим.