Група F: Аржентина надигра Нигерия, Босна и Херцеговина с историческа първа победа

0

nigeria-argentina03„Орлите“ не се дадоха „без бой“ и двата тима направиха атрактивен мач. Звездата на гаучосите Лионел Меси откри резултата още в третата минута, но само минута по-късно Ахмед Муса изравни. В последните секунди на полувремето Меси отбеляза втория си гол в мача за 2:1 в полза на Аржентина.

Второто полувреме не беше по-малко атрактивно. Ахмед Муса отново успя да преодолее защитата на Аржентина и изравни на 2:2. Аржентина обаче защити очакванията си на фаворит за световната купа и три минути по-късно Маркос Рохо даде преднина на южноамериканците 3:2.

bosna-iran02В „мач на честта“ Босна и Херцеговина победи Иран с 3:1 в последния мач и за двата отбора на Световното първенство. Един Джеко откри за хърватите в 23-ата минута,

Миралем Пянич в 59-ата направи 2:0. В 82-ата Реза намали на 1:2, но още в ответната атака Вършаевич с прострелен удар оформи крайното 3:1 – историческа първа победа за Босна и Хелцеговина на световни финали.

С нея Босна зае трето място в групата с 3 точки, докато Иран остана на последна позиция с една. Напред продължават отборите на Аржентина с 9 точки и Нигерия с 4.