Група В: Чили свали короната на Испания, Холандия обърна Австралия

0

Воденият от Висенте дел Боске отбор загуби с 0:2 от Чили в среща от група В. Иберийците остават последни без спечелена точка.

spain_chili03Чили поведе в 20-ата минута с гол на Варгас. Южноамериканците се възползваха от грешка на испанците в средата на терена и с няколко подавания направиха бърза атака, като пренесоха топката от ляво към центъра. Чарлес Арангис пусна великолепен пас към Варгас, който излъга Касияс и вкара.

В края на първата част Алексис Санчес стреля от пряк свободен удар, Касияс боксира, Арангис овладя топката в наказателното поле и с фалцов удар преодоля вратаря на испанците за 2:0.

holland_australia02Холандия на практика се класира за осминафиналите на световното първенство, след като измъкна трудна победа с 3:2 над Австралия в изключително зрелищен и атрактивен мач.

„Кенгурутата“ се представиха отлично в двубоя, като могат да съжаляват, че не взеха поне точка. Двата отбора изиграха един от най-вълнуващите мачове от началото на турнира. Те предложиха динамичен футбол, красиви голове и много положения. Двубоят премина през две равенства и два обрата в резултата.

Ариен Робен откри в 20-ата минута след пробив през центъра и изстрел по земя покрай вратаря Матю Раян. Само 47 секунди по-късно обаче Тим Кейхил изравни резултата с феноменален изстрел от воле, претендент за гол на турнира до момента.

holland_australia03Австралийците продължиха с добрата си игра и в 54-та минута стигнаха до пълен обрат, след като Миле Йединак реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Янмаат.

Изравняването отново дойде бързо, като в 58-та минута Ван Перси се възползва от добро подаване и разстреля вратаря на съперника. 10 минути по-късно Мемфис Депай оформи крайното 3:2 в полза на Холандия с далечен изстрел.