Хамилтън направи голяма крачка към пета титла, спечели в Сочи след заповед от бокса

0
Хамилтън направи голяма крачка

Люис Хамилтън направи голяма крачка към пета световна титла, след като спечели надпреварата за Голямата награда на Русия.

Това е 70-а победа в кариерата на Хамилтън и осма от началото на сезона. Британецът триумфира, но успехът му беше помрачен заради заповеди от бокса. В 25-ата обиколка от „Мерцедес“ наредиха на Валтери Ботас, който стартира от полпозишън и беше пред съотборника си, да пропусне Хамилтън. Финландецът завърши втори и допълни двойната победа на „Сребърните стрели“. Трети финала пресече Себастиан Фетел.

С десетте точки повече, които взе от Фетел, Хамилтън има вече аванс от 50 точки пред германския си съперник. До края на сезона остават само пет старта, което намалява много шансовете на пилота на „Ферари“ да вземе пета световна титла.

Пилотът на „Мерцедес“ извъртя 53 обиколки на пистата в Сочи за 1:36.403 часа, изпреварвайки с 2.545 секунди Валтери Ботас и със 7.487 сек. Себастиян Фетел.