Хамилтън с категорична победа преди лятната пауза

0
преди лятната пауза

Люис Хамълтън спечели категорична победа в надпреварата за Голямата награда на Унгария във Формула 1, последно състезание преди лятната пауза.

Със своя „Мерцедес“ британецът извъртя 70-те обиколки на „Хунгароринг“ за 1:37’16.427 часа, изпреварвайки със 17.123 секунди Себастиян Фетел и с малко повече от 20 секунди Кими Райконен (Ферари). Десетката допълниха Даниел Рикардо, Пиер Гасли, Кевин Магнусен, Фернандо Алонсо, Карлос Сайнц и Ромен Грожан.

Това е втора поредна победа за четирикратния световен шампион в тазгодишния шампионат, след тази на „Хокенхайм“ и шеста в кариерата му на „Хунгароринг“.

Хамилтън, който стартира от полпозишън, задържа първата си позиция, като в първите няколко завоя гърба му пазеше Ботас. Райконен не потегли по най-добрия начин и Фетел веднага предприе атака от външната страна на завоя, която завърши успешно и излезе на трета позиция.

В 64-ата обиколка Ботас счупи предното си крило в задна лява гума на автомобила на Фетел, който не му остави достатъчно място. Наказания за това обаче пилотите няма да получат, тъй като това е било прието като „състезателен инцидент“.

Така до финала Фетел бе прекалено далеч от Хамилтън, който нанесе своя удар с неочаквана победа в Гран При на Унгария, точно преди едномесечната лятна почивка във Формула 1. Британецът увеличи преднината си в класирането при пилотите и вече води пред втория Фетел с 24 точки. След 12 старта за сезона британецът води с 213 точки, а Фетел има 189. Райконен е трети със 146 точки.