Хърватия излъга Испания в Лигата на нациите

0
Хърватия победи Испания

Хърватия победи Испания с 3:2 в мач от Група 4 на първа дивизия на Лигата на нациите и остави развръзката за първото място в класирането за „Уембли“.

Сребърните медалисти от световното първенство в Русия постигнаха драматичен успех, като всички голове паднаха през второто полувреме. На три пъти домакините излизаха напред и стигнаха до победата буквално в последната секунда на срещата.

В герой за „шахматистите“ се превърна Тин Йедвай. Защитникът се разписа два пъти, като негово беше и решителното попадение в 93-ата минута.

Победата е първа за хърватите в турнира и те вече имат 4 точки, колкото и Англия, а Испания продължава да е лидер с 6 точки.

Резултати:

Лига “А”

Хърватия – Испания 3:2 (1:0 А. Крамарич -54, 1:1 Д. Себайос -56, 2:1 Т. Йедвай -69, 2:2 С. Рамос -79 д., 3:2 Т. Йедвай -90)

Белгия – Исландия 2:0 (1:0 М. Батшуай -65, 2:0 М. Батшуай -81)