Хърватия на 1/4-финал след невероятна драма с дузпи

0
Хърватия се промъкна

Отборът на Хърватия се промъкна до 1/4-финала на световното първенство в Русия по изключително инфарктен начин. „Шахматистите“ победиха Дания след изпълнение на дузпи. В редовното време мачът приключи при резултат 1:1 след два бързи гола в началото на мача. Датчаните откриха още във 2-рата минута. При един дълъг тъч в наказателното поле на Хърватия се стигна до сериозно разбъркване и Мартин Йоргенсен бе най-съобразителен, за да отправи удар към вратата. Там стражът Даниел Субашич не се намеси особено добре и топката се търкулна до гредата и влезе във вратата му.

Две минути по-късно хърватите възстановиха равенството. При центриране отдясно защитник на Дания действа нескопосано и изчисти топката в гърба на свой съотборник, след което тя стигна до Марио Манджукич и той отблизо я прати във вратата за 1:1.

До края на редовното време нито един от двата отбора не успя да вкара втори гол и се стигна до продължения. В 114-ата минута Модрич можеше да реши спора, след като беше отсъдена дузпа за нарушение срещу Анте Ребич. Ударът му обаче бе спасен от Каспер Шмайхел.

При изпълнение на дузпите нервите на хърватите се оказаха по-здрави и с 3:2 точни изстрела те продължават на ¼-финала, където ще срещнат домакина Русия.