Хърватия на финал, покоси Англия в добавеното време

0
Хърватия се класира

Хърватия се класира за финала на световното първенство по футбол, след като стигна до обрат и в добавеното време победи с 2:1 Англия на ст. „Лужники“ в Москва.

Още в 5-ата минута Киърън Трипиър даде аванс на Англия след перфектно изпълнение на пряк свободен удар, а Иван Перишич в 68-ата минута изравни и прати мача в продължения.

Двубоят на „Лужники“ започна по възможно най-добрия начин за англичаните. В 4-тата минута Лука Модрич фаулира Деле Али на дъгата на наказателното поле. Зад топката застана Киърън Трипиър, който откри резултата след изключително изпълнение от пряк свободен удар, отправяйки топката над стената в горния десен ъгъл.

Попадението логично подейства зашеметяващо на хърватите, които поне още 15 минути не успяваха да сътворят нещо по-смислено в предни позиции. Нещо повече, Джеси Лингард пък бе близо до втори гол в 36-ата минута, когато получи прекрасен пас от Деле Али на границата на наказателното поле, но стреля встрани от вратата.

Една ситуация обаче промени всичко на терена. В 68-ата минута Шиме Вършалко центрира прекрасно отдясно, в наказателното поле, Трипиър и Уолкър изпуснаха Иван Перишич, който с акробатичен удар засече топката и я вкара във вратата на Пикфорд за 1:1.

Голът моментално промени ситуацията на терена. Само 4 минути по-късно неразбирателство в отбраната на Англия можеше да доведе до втори гол за Хърватия. Бранителите и Пикфорд не се разбраха за една наглед лека топка, тя стигна до Перишич, който смело влезе в наказателното поле, а ударът му срещна гредата. След това пък Ребич не успя при добавката.

До края на редовното време резултатът остана без промяна и двубоят влезе в продължения. Спорът се реши в 109-ата минута, когато отклонена с глава от Перишич топка отиде в Манджукич, който бе много съобразителен и с мигновен изстрел покрай Пикфорд вкара за 2:1!

Финалът на Световното първенство, в който един срещу друг ще излязат отборите на Франция и Хърватия, отново ще се играе в руската столица Москва в неделя, 15 юли.