Хърватия ни подложи крак насред София

0

football_bg-croatia53Единственото попадение в срещата падна в 36-ата минута, когато Николай Бодуров си отбеляза автогол. Играчите на Любослав Пенев бяха много еднообразни в атака, като предимно залагаха на центрирания и атаки по крилата.

football_bg-croatia55Двубоят бе прекъснат в 23-та минута за около 3-4 минути, заради безредици по трибуните на националния стадион „Васил Левски“. При резултат 0:0 главният рефер Матеу Лаос реши за кратко да прекъсне срещата, заради напрежението в сектора с фенове на гостите. Привържениците в Сектор Г, които се намират в близост до Сектор А, започнаха да палят факли, както и седалки. Полицията навлезе сред тях, за да укроти феновете. Ситуацията накара дори част от футболистите на Хърватия да се опитат да направят знак към своята агитка, да се успокоят, за да може срещата да продължи. След подновяването на мача, полицията направи кордон точно пред сектора, в опит да потуши напрежението.

В другите два мача фаворитът в групата Италия победи трудно с 2:1 Азербайджан у дома, като и трите гола вкара Джорджо Киелини. Норвегия очаквано нямаше проблеми и стигна до 3:0 срещу Малта като гост.