Хърватия отстрани Русия след продължения и дузпи

0
след продължения и дузпи

Хърватия се класира за полуфиналите на Световното първенство, след като в драматичен мач отстрани Русия с 6:5 след продължения и дузпи. В редовното време резултатът беше 1:1, след продълженията – 2:2. Срещата на стадион „Фищ“ в Сочи беше много драматична и премина през няколко обрата, преди да бъде решена след изстрели от бялата точка.

В 31-вата минута Черишев овладя атрактивно, комбинира с Дзюба и реализира прекрасно попадение. Номер 6 в руския тим завъртя топката с прекрасен фалцов удар от 20 метра, а вратарят Субашич нямаше нужната видимост и не успя да реагира. Топката влетя в горния му десен ъгъл за 1:0.

Балканският тим успя да реагира сравнително бързо. В 39-ата минута домакините се оголиха в защита, Манджукич напредна отдясно и центрира към непокрития Крамарич, който обърна топката с глава към далечната греда – 1:1. В крайна сметка полувремето завърши при равенство.

Втората част премина при по-дейна игра на хърватите, домакините предимно се защитаваха, но до промяна на резултата не се стигна. В последните минути на редовното време двата тима повече внимаваха да не допуснат попадение.

В 101-та минута Ведран Чорлука се разписа, след като отклони много леко топката след удара на Домагой Вида и даде аванс на тима си. В 115-ата минута Дзагоев центрира от статично положение, а Марио Фернандес изпревари Манджукич и отбеляза с глава, насочвайки неспасяемо в далечния ъгъл – 2:2.

При изпълнението на дузпите Смолов и Фернандес пропуснаха за Русия, докато за Хърватия пропусна само Ковачич.

В спор за място на финала Хърватия ще се изправи срещу Англия на 11 юли на стадион „Лужники“ в Москва.