Хърватия прегази Меси и компания, прати „гаучосите“ на поправителен

0
Меси и компания

Отборът на Хърватия изнесе страхотен мач срещу спрягания за един от фаворитите за титлата на Мондиал 2018 тим на Аржентина и спечели с 3:0 двубоя в Нижни Новогород.

Успехът класира балканците за осминафиналите на Световното първенство в Русия. „Шахматистите“ се представиха страхотно срещу Лионел Меси и компания, надигравайки ги физически, тактически и технически, за да стигнат до заслужен и престижен успех.

През първата част надмощието бе поделено между двата тима, като Енцо Перес и Марио Манджукич пропуснаха по едно добро положение пред двете врати.

След почивката дойде ключовият момент в 53-тата минута, когато Анте Ребич се възползва от безумна грешка на вратаря на южноамериканците Уили Кабайеро и откри резултата. Аржентинците се опитаха да потърсят изравнителен гол, но бяха напълно безидейни в атака, докато играчите Хърватия бяха опасни на контраатака и реализираха втори гол в 80-ата минута, когато Лука Модрич отбеляза със страхотен изстрел от далечно разстояние.

Това не бе краят на унижението за двукратните световни шампиони, след като в продължението на двубоя Иван Ракитич оформи крайното 3:0.

По този начин Хърватия има шест точки и води убедително в група D на Мондиала, като вече си осигури място на осминафиналите на надпреварата.

Аржентина от своя страна остава с една точка и намали шансовете си да преодолее груповата фаза.

В последните си мачове от групата във вторник от 21:00 часа българско време Аржентина среща Нигерия, а Хърватия се изправя срещу Исландия.