„Хасково“ подложи крак“ на „Дунав 8806“

0

През първите две части русенските баскетболистки бяха в ролята на догонващи. Баскетболистките от Хасково явно добре бяха проучили играта на „Дунав“, успеха до голяма степен да неутрализират Дженифър Брандън и Юрика Брукс, докато „сините феи“ така и не успяха да намерят противодействие срещу напористите Мея Тирера и Мея Тирера. В средата на първата част изоставаха с 13 точки. През вторите 10 минути донякъде се окопитиха и в края на полувремето съкратиха разликата само до една точка – 37:38.
dunav8806-haskovo05След почивката дунавки се стабилизираха и поведоха в резултата. Лидерството им продължи до 3 минути и 10 секунди преди края на двубоя. Тогава Ралица Нанева изведе „Хасково“ напред, последваха 4 точки на Пъркинс от фаул. 41 секунди преди последната сирена Радостина Димитрова и Шаренкапова изравниха за 75:75. Кош на Тиера и две точни изпълнения на Пъркинс от линията за наказателен удар донесоха победата 79:75 за „Хасково“.
Най-резултатна за „сините феи“ бе Радостина Димитрова с 16 точки, като добави и 10 борби за дабъл дабъл. С 13 точки и 10 борби дабъл дабъл записа и Дженифър Брандън. За гостите с 26 точки се отчете Мея Тирера, а 24 точки и 10 борби добави Джазмин Пъркинс. Тя е и MVP на мача с коефициент 34.