Хеттрик на Роналдо донесе точка на Португалия, автогол в 96-ата минута донесе успех на Иран

0
Хеттрик на Роналдо

Хеттрик на Роналдо донесе точка на Португалия в мача с Испания от група В на Световното първенство в Русия. Зрелищното иберийско дерби завърши 3:3.

Роналдо вкара и трите гола за португалците, а Диего Коста бе точен два пъти за Испания. Третия гол за Испания вкара бранителят Начо.

Още в 4-тата минута Роналдо даде преднина на символичните домакини с гол от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу самия него. В 23-тата Диего Коста успя да възстанови равенството, след като със серия от финтове преодоля съпротивата на двама португалски бранители и майсторски прати топката в мрежата на Руи Патрисио.

Испания доминираше в тези минути, но в края на полувремето Португалия нанесе нов удар и след изстрел на Роналдо от границата на наказателното поле Давид Де Хеа реагира много нескопосано и не успя да улови топката. Така Роналдо стана четвъртият играч във футболната история, който успява да се разпише на четири световни първенства (2006, 2010, 2014, 2018). Досега това бяха правили само Уве Зелер, Мирослав Клозе и Пеле.

В 54-тата минута опитният бразилец с испански паспорт Диего Коста отново бе на точното място и след подаване на Серхио Бускетс оплете топката в мрежата на Патрисио за втори път в мача.

Само четири минути по-късно Ла Фурия за първи път поведе в срещата с гол на бранителя Начо, който след продължителна атака на испанците стреля от въздуха извън пеналта, топката се отклони от гредата и влезе във вратата на съперника. Начо по този начин се реваншира за грешката си в началото на мача, когато спря непозволено Роналдо. Неговият гол не бе последен в срещата и Роналдо две минути преди края на редовното време успя да изравни с чудесен гол от пряк свободен удар.

В другия мач от групата автогол донесе щастлива победа на Иран срещу Мароко. Единственото попадение в мача падна в 95-ата минута, когато влезлият като резерва Азиз Бухадуз си отбеляза нелеп автогол.