Хеттрик на Роналдо класира „Ювентус“ за четвъртфиналите на Шампионска лига

0
Хеттрик на Роналдо класира

Хеттрик на Роналдо класира „Ювентус“ за четвъртфиналите на Шампионска лига. Португалската суперзвезда за пореден път се оказа кошмар за „дюшекчиите“, пращайки топката във вратата им в 27, 48 и 86-ата минути.

„Ювентус“ доминираше преди почивката и притисна съперника още от началните минути. още във 3-ата минута Киелини прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради фаул на Роналдо срещу Ян Облак.

„Атлетико“ се пропука за пръв път в 27-ата минута, когато Федерико Бернардески центрира в наказателното поле, а Кристиано Роналдо се извиси и с глава изведе напред  своя тим.

Домакините удвоиха преднината си минути след началото на втората част. В 48-ата минута португалецът отново се разписа с глава. В първия момент ударът му бе избит от вратаря Ян Облак, но технологията на голлинията показа, че въпреки намесата на словенския страж, топката е влязла с целия си обем.

„Ювентус“ продължи да бъде по-активният и нанесе съкрушителния удар в 86-ата минута. Анхел Кореа извърши нарушение срещу Федерико Бернардески в наказателното поле и реферът Бьорн Кайперс отсъди дузпа за „Старата госпожа“. Зад топката застана щатният изпълнител Кристиано Роналдо, който оформи крайното 3:0.

С трите гола срещу Атлетико Роналдо вече има общо 124 попадения в Шампионската лига ш е едноличен лидер в класацията на голмайсторите