Холандия с първа победа, срази Китай

0
първа победа

Волейболистите на Холандия записаха първа победа на Световното първенство в Италия и България.
Във втория си мач от предварителна Група В в зала „Арена Монбат“ в Русе „лалетата“ дадоха само гейм и надиграха Китай с 3:1 (25:21, 25:13, 23:25, 25:13.
С основен принос за победата на Холандия бе бившият разпределител на българския Левски Даан Ван Хаарлем. Ван Хаарлем започна като титуляр и остана до края на мача на полето, а „лалетата“ доминираха напълно в първите два гейма, които спечелиха с 25:21 и 25:13. В третата част, обаче, Китай показа възможности си и се разигра, като спечелиха гейма с минималното 25:23. Това като че ли ядоса холандците, които буквално прегазиха Китай с 25:13 в четвъртия гейм за крайното 3:1.
Най-полезен за холандския тим бе Нимир Абдел-Азиз с 22 точки (1 блок, 2 аса и 50% ефективност в атака) за победата. Тийс Тер Хорст добави още 19 точки (2 блока и 74% ефективност в атака) за успеха. За Китай Чуан Цзян реализира 20 точки.
Така холандците постигнаха първия си успех на Мондиал 2018, с което запазиха реални шансове за продължаване напред във втората фаза на шампионата. За Китай това бе втора загуба в групата, след поражението от Франция, с което почти загубиха шансовете си за продължаване.
Утре, 15 септември, Холандия ще играе срещу олимпийския шампион Бразилия, а китайците ще излязат срещу Канада. Срещите са съответно от 20,30 и 17,00 часа.