И без Нгапет Франция си осигури място за втората фаза на Световното

0
И без звездата си Нгапет

И без звездата си Нгапет волейболистите на Франция се наложиха категорично над Египет в третия си мач от Група В на Световното първенство по волейбол.
В зала „Арена Монбат“ французите победиха с 3:0 (25:22, 25:23, 25:16). Така с актив 2 победи, 1 загуба и 7 точки „петлите“ на практика се класираха за следващата фаза на Мондиал 2018; На другия полюс са „фараоните“, за които това е трета поредна загуба. Те са на последното 6-о място в групата, без шансове за продължаване напред.
С оглед на очертаващата се лесна среща Лоран Тили даде почивка на звездата Ървин Нгапет, като на негово място цял мач игра Тибо Росар. Това даде кураж на волейболистите на Египет, които се опитаха да се противопоставят максимално на именития си съперник, като доста го затрудниха в първите два гейма. В третата част, вече, Франция показа класата си и спечели с категоричното 25:16, а с това и мача с 3:0.
Тибо Росар стана най-полезен за френския тим с 13 точки (1 блок, 3 аса и 60% ефективност в атака) за победата. Влезлият като резерва Жан Патри пък добави още 12 точки (2 аса и 91% ефективност в атака) за успеха.
За отбора на Египет звездата Ахмед Абделхай завърши с 14 точки (1 ас и 50% ефективност в атака).
Днес двата отбора почиват, а в неделя, 16 септември, французите ще играят срещу Холандия, а Египет и Китай ще се срещнат в своебразното дерби на аутсайдерите в групата.