И „Ботев“ отпадна от Лига Европа

0
И „Ботев“ (Пд) отпадна

Отборът на „Ботев“ (Пд) отпадна в третия квалификационен кръг на Лига Европа.

„Жълто-черните“ загубиха с 0:2 от „Маритимо“ като гост в реванша и след нулево равенство в първия двубой приключиха участието си в надпреварата.

Решаващият момент в двубоя на остров Мадейра дойде след спорно съдийско решение, след като в 33-та минута главният рефер Йованович отсъди дузпа в полза на домакините за избутване на Пламен Димов срещу Родриго Пинто. Преди това обаче самият Димов бе избутан в гръб. Пинто реализира отсъдения наказателен удар и даде преднина на Маритимо. Четири минути след почивката португалците нанесоха втори удар след гол на Рикардо Валенте, което на практика реши изхода от срещата. До края на мача възпитаниците на Николай Киров направиха всичко възможно, за да отбележат, но така и не успяха да го сторят. По този начин единственият български представител в евротурнирите остава шампионът Лудогорец, който ще играе плейоф за влизане в груповата фаза на Лига Европа.