И Бразилия направи „фалстарт“, Сърбия прекърши Коста Рика

0
И Бразилия направи „фалстарт“

Продължават изненадите на световното първенство в Русия. И Бразилия направи „фалстарт“, завършвайки наравно- 1:1 с Швейцария в първия си мач от група E, игран в Ростов.

Въпреки завръщането в игра на голямата си звезда Неймар, Селесао не се представиха на нужното ниво и в крайна сметка пропуснаха да стартират с победа. Така след равенството на Аржентина с Исландия и загубата на Германия от Мексико, феновете на футбола станаха свидетели на третата голяма изненада от началото на Мондиала.

„Кариоките“ започнаха срещата във вихрено темпо и още в началните минути притиснаха сериозно своя съперник. Логично натискът на петкратните световни шампиони даде ефект и в 20-ата минута резултатът бе открит след страхотен гол на Филипе Коутиньо. Халфът на „Барселона“ овладя топката пред наказателното поле на швейцарците и с впечатляващ фалцов удар изпрати коженото кълбо в горния ляв ъгъл на Зомер за 1:0.

Вместо обаче да продължат да диктуват случващото се на терена, след гола южноамериканците отстъпиха леко инициативата и позволиха на “кръстоносците” да започнат да разиграват топката далеч по-умело. Постепенно швейцарците добиха все повече самочувствие и в 50-ата минута стигнаха до изравняване, макар и след спорна ситуация. След центриране от корнер Стивен Цубер с глава заби топката в мрежата за 1:1, въпреки че преди това изблъска в гръб Миранда, за да си гарантира по-добра позиция. Съдиите прецениха, че няма основание за маркиране на нарушение на футболиста на Хофенхайм и попадението беше зачетено.

Бразилците се хвърлиха в яростни атаки, до края на мача създадоха доста положения, но нападателите в жълто и синьо така и не успяха да намерят целта, и срещата завърши без победител.

В другия мач от групата Сърбия победи с минималното 1:0 Коста Рика. В герой за западните ни съседи се превърна Александър Коларов, който се разписа с перфектно изпълнение от пряк свободен удар в 56-ата минута.

„Плавите“ имаха предимство през голямата част от двубоя, но направиха сериозни пропуски при малкото си голови положения. Чак след гола на Коларов футболистите на Коста Рика се хвърлиха в предни позиции в търсене на изравнителен гол, но не успяха да преодолеят сръбската отбрана и вратаря Стойкович.