Иран и Мароко не „клекнаха“ пред Испания и Португалия

0
Испания спечели група В

Отборът на Испания спечели група В на Световното първенство по футбол, въпреки че направи равенство 2:2 с Мароко в последния си мач от груповата фаза на Мондиала. В другия двубой в групата Португалия и Иран направиха равенство 1:1, което остави европейските шампиони на втора позиция.

На „Мордовия Арена“ в Саранск Рикардо Куарешма се разписа с прецизен изстрел извън наказателното поле в 45-ата минута, за да донесе преднина на Португалия, която изглеждаше сякаш ще бъде решаваща. След почивката звездата на „мореплавателите“ Кристиано Роналдо имаше шанса да вкара втори гол, но пропусна дузпа в 53-та минута. В крайна сметка това се оказа решаващо, защото в 90-та минута Карим Ансарифард реализира дузпа и донесе равенството на Иран, като персийците имаха шанс да вкарат и още един гол, който щеше да ги класира за следващата фаза.

В другия двубой от групата Испания и Мароко направиха равенство 2:2 в Калининград. Халид Буатиб даде преднина на мароканците в 14-та минута след груба грешка на Андрес Иниеста и Серхио Рамос. Испанците отговориха бързо и Иско изравни в 19-та минута след добра асистенция на Иниеста.

След почивката възпитаниците на Фернандо Йеро не играха на ниво и бяха наказани в 81-та минута, когато Юсеф Ел Несри се разписа с глава след центриране от корнер и доближи Мароко до победа, но в 90-та минута резервата Яго Аспас оформи крайното 2:2.

По този начин с известна доза късмет Испания завърши на първо място в групата, докато Португалия остава втора, следвана от Иран и Мароко.