Излагация: Позорно реми с Люксембург

0
позорно реми

Футболните национали завършиха по-най начин участието си в квалификациите за Световното първенство в Русия – с позорно реми 1:1 на гости на големия аутсайдер в групата Люксембург.

Двубоят бе без значение за „лъвовете“, които изгубиха и теоретични шансове за класиране на първенството в Русия след загубата си от Франция в събота, но представянето на възпитаниците на Петър Хубчев срещу един от непретенциозните отбори в Европа бе разочароващо.

Колкото и фрапантно да звучи, това беше първа точка за родните национали навън от 28 месеца насам, като те винаги губеха гостуванията си от юни 2015 г. насам, когато победиха Малта. Но едва ли тази точка и отпуснатата, лежерна и безидейна игра във Великото херцогство топли някого.

Българите изиграха доста слаб мач, в определени моменти изглеждаха просто нелепо срещу скромния си съперник. Още в 3-та минута Оливие Тил откри резултата за домакините, а едва в 68-та минута Ивайло Чочев изравни. Българските играчи играха много слабо до почивката и имаха шанс да се оттеглят само с един гол пасив след края на първото полувреме.

През втората част „лъвовете“ се мобилизираха и в последните 30 минути натиснаха своя съперник, което даде резултат в 68-та минута, когато Ивайло Чочев се разписа с глава след центриране на Спас Делев. До края на двубоя България имаше още няколко възможности за гол, но не успя да ги реализира и в крайна сметка за първи път в историята си не успя да победи Люксембург, след 13 поредни победи срещу този съперник.

По този начин националният ни отбор приключи квалификациите за Мондиал 2018 на 4-то място в своята група А с актив от 13 точки.

В другите мачове от групата Франция победи Беларус с 2:1, а Холандия надви Швеция с 2:0. „Петлите“ завършват на първо място в групата и се класират директно за Световното първенство, докато Швеция ще играе бараж. Холандия пропуска участие на второ поредно голямо първенство.