Каба гайди откриха шоуто на Стоичков, Балъков вкара първия гол в бенефиса, Камата се разписа от дузпа

0

Те излязоха на терена от всички краища и постепенно се събраха в центъра. Нина Николина изпълни песента „Излел е Дельо хайдутин“.

stoichkov-benefis28Отборите излязоха под бурните овации на изпълнилата до краен предел националния стадион публика. Последен на терена се появи Христо Стоичков и изнесе кратка благодарствена реч. Сред уважилите легендарната „осмица“ бяха Хосе Мария Бакеро, Даниеле Масаро, Карлос Валдерама, Георге Попеску, Георге Хаджи, както и нашите Димитър Бербатов, Красимир Балъков и много други.

Гайдите засвириха в памет на легендарния Трифон Иванов, а на терена се появи внукът на покойния железен бранител. Стоичков не успя да сдържи сълзите си и се разплака, а в същото време целият стадион аплодираше на крака непрежалимия Туньо. Ицо връчи по една фланелка с надпис на гърба „3+8“ на дъщерите на Трифон.

stoichkov-benefis27Резултата в зрелищния двубой откри в 10-ата минута един от златната генерация на българския футбол Красимир Балъков. Попадението дойде след комбинация между Костадинов, Лечков и Балъков.

В 14-ата минута пък играта бе прекъсната в памет на великия Йохан Кройф, а внукът на Летящия холандец получи фланелка от юбиляра.

stoichkov-benefis39Димитър Бербатов реализира втория гол за тима на Стоичков в 43-ата минута, през второто полувреме на срещата, Мартин Петров направи резултата „класически“ в 52-ата  минута. В 64-ата Людовик Жюли използва численото предимство, докато Стоичков раздаваше топки на публиката и вкара почетния гол за световните звезди. Крайното 4:1 за „белия“ отбор вкара Стоичков в 69-ата минута.

След края на двубоя прозвуча „Многая лета“ за българската „осмица“, а над стадиона се изви приказна заря.