Канада надигра Китай, продължава напред

0
Канада продължава без грешка

Волейболистите на Канада продължават с отличното си представяне в група В на Световното първенство в Италия и България.
В зала „Арена Монбат“ в Русе „кленовите листа“ се наложиха над Китай с 3:1 (25:22, 25:19, 21:25, 25:23), записвайки трета поредна победа.
Благодарение на силната игра на Джон Перин и Шарън Върнън-Евънс Канада успя да спечели сравнително лесно първите два гейма с 25:22 и 25:19. В третата част обаче, китайците намалиха грешките си, заиграха малко по-добре в атака и на блокада и съвсем заслужено спечелиха гейма с 25:21.
Китай поведе и в четвъртия гейм с 16:12, но след страхотни изяви на Джон Перин и Николас Хоуг „кленовите листа“ обърнаха за крайното 25:23 и 3:1.
Над всички за Канада бе Джон Перин със страхотните 26 точки (1 блок, 1 ас и 48% ефективност в атака) за победата. За тима на Китай Чуан Цзян завърши с 19 точки.
С успеха канадците със сигурност продължават в следващата фаза на първенството, докато съперниците им от Китай са на другия полюс – те загубиха почти сигурно шансовете си за продължаване напред в турнира.