Късмет при дузпите класира Бразилия за 1/4-финал

0

Редовното време на „Ещадио Минейрао“ завърши 1:1, при продълженията нов гол не падна и така се стигна до 11-метрови удари, при които „кариоките“ се наложиха с 3:2,

Бразилците поведоха в 18-ата минута с гол на Давид Луис. Неймар центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Тиаго Силва отклони с глава към Луис, който на метър пред вратата успя да засече с коляно и да открие резултата.

brazil-chile02В 32-ата минута Чили изравни с гол на Санчес, който с прецизен удар в долния десен ъгъл вкара за 1:1.

До края на редовното време и двата отбора не успяха да си вкарат гол и се стигна до продължения, които обаче също останаха безрезултатни. Така се стигна до дузпи, в които драмата бе пълна. Давид Луис реализира първата, но след това последваха три пропуска – на Пиния, Вилиан и Алексис Санчес.

Марсело вкара втора дузпа за „кариоките“, а Аранхис реализира първа за Чили. Браво спаси изстрела на Хълк, а Диас отбеляза и изравни за 2:2.

Остана да се изпълнят по една дузпа. Неймар се справи с напрежението и отбеляза, а след него Гонсало Хара стреля в гредата, с което сложи точка на спора в полза на Бразилия.