Кавани „потопи мореплавателите“, класира Уругвай за четвъртфиналите

0
за четвъртфиналите

Уругвай се класира за четвъртфиналите на Мондиал 2018 след успех над Португалия с 2:1. В герой за южноамериканците се превърна Единсон Кавани. Нападателят на „Пари Сен Жермен“ вкара и двата гола за своя тим, преди да се контузи и да бъде сменен принудително в 74-тата минута. Гола за „мореплавателите“ вкара Пепе в 55-ата минута.

В 7-ата минута Кавани хвърли далечен пас към Луис Суарес, който му върна с изключителна асистенция, за да може нападателят на „Пари Сен Жермен“ да забоде кълбото в мрежата – 1:0.

Постепенно играта се затвори и до почивката така и не се стигна до чисто положение. Защитата в светлосиньо пък беше толкова стабилна, че статистиката отчете, че за първите 45 минути Кристиано не е докоснал топката в наказателното поле на „урусите“.

„Мореплавателите“ тръгнаха да нападат по-смело и в 52-рата минута Герейро стреля от воле, но в аут. Три минути по-късно футболистът на „Борусия“ (Дортмунд) показа по-добра точност и сложи топката на главата на Пепе, който изравни за 1:1.

Последваха силни моменти за португалците, които обсадиха половината на тима на Оскар Табарес. Точно тогава обаче уругвайците се възползваха от оголване на защитата на „мореплавателите“ и в 62-рата минута Кавани направи 2:1 с изстрел по диагонала. До края на срещата португалците опитаха всичко, но не успяха да пробият отбраната на „Ла Селесте“.

На четвъртфиналите Уругвай ще срещне отбора на Франция, който в изключително оспорван мач победи Аржентина с 4:3.