“Кленовите листа” продължават без грешка, надиграха Египет

0
volleyball_canada-egypt43

“Кленовите листа” надиграха Египет с 3:0 (27:25, 30:28, 25:19) във втория си мач от предварителна група „В“ в  „Арена Монбат“ в Русе.
С това волейболистите на Стефан Антига продължават успешно по своя път, като вече са с актив от 6 точки и нито един загубен гейм.
Успехът обаче не дойде лесно, като канадците доста се озориха в този мач. Представителите на Египет бяха достоен съперник, като в първите два гейма играта вървеше равностойно. В решителните моменти обаче опитът надделя и Канада затвори геймовете в своя полза.
В третата част вече „кленовите листа“ взеха минимална преднина след десета точка, поддържаха я докрай и затвориха мача в три гейма.
Най-добър реализатор за Канада стана Никълъс Хоуг с 24 точки. Съотборникът му Джон Перин добави 18 точки за победата.