Константин Маршавелов най-бърз на „Писта Русе“, над 15 000 гледаха надпреварата на tvn.bg

0
Константин Маршавелов

Константин Маршавелов спечели надпреварата „Писта Русе“ при „расовите“ автомобили от клас „Макси“.

Пилотът на „АСК КА-2 Рейсинг Тийм“ стартира от втора позиция, но още след старта се видя, че автомобилът му „Мицубиши лансър ЕВО 10“ е по-бърз от „9-ката“ на потеглилия от полпозишън Пламен Камбуров и че е само въпрос на време да го изпревари. Това стана в 5-ата обиколка и до края на надпреварата, въпреки опитите на Камбуров, Маршавелов не позволи да бъде изпреварен.

В клас „Спорт“ победител стана Искрен Веселинов от АСК Хоби Кар с „Хонда Сивик“, следван от Александър Димитров        от АСК Елена Тийм, също с „Хонда Сивик“ и Михаил Симеонов от АСК Мотоспорт със „Ситроен“.

В клас „Туринг“ първите три места на почетната стълбичка заеха Иван Влъчков (АСК КА-2 Рейсинг тим) с „Хонда Сивик“, Стоян Апостолов            (АСК Елена Тийм) също с Хонда Сивик и Красен Василев (АСК ЕФКО Рейсинг) с „Рено Клио“

В клас „Свободен“ се наложи Росен Костов (АСК Плевен Рейсинг) с Пежо 106, пред Боян Стоянов     (АСК Флат аут) „Рено Меган“ и Иво Иванов (АСК Хоби Кар) с БМВ Е36

В състезанието участва и група румънски пилоти от клуб Willi Motorsport.

Въпреки не особено подходящото за автомобилни състезания време и обилния на моменти дъжд, надпреварата беше наблюдавана от хиляди русенци, заели места по трасето край пътен възел „Христо Ботев“. Над 15 000 любители на автомобилния спорт пък гледаха състезанието на сайта tvn.bg.