Кралско представление на "Бернабеу", шок в Манчестър

0
кралско представление на

Европейският клубен шампион „Реал“ (Мадрид) разгроми „Рома“ с 3:0 в първия си мач в група Група „G“ от тазгодишното издание на Шампионска лига.

Иско откри резултата от фаул в самия край на първото полувреме, а точен изстрел на Гарет Бейл в 58-ата минута успокои феновете на „белия балет“. В добавеното време красиво попадение на резервата Мариано Диас довърши „Рома“.

В група „F“ „Манчестър Сити“ хвърли привържениците си в шок, инкасиирайки домакинска загуба с 1:2 от „Олимпик“ (Лион). Резултатат откри френският нападател Максуел Корне в 26-ата минута, което шокира трибуните на „Етихад Стейдиъм“. В 43-ата минута Набил Фекир направи 2:0 за „хлапетата“ с чудесен изстрел. В 67-ата минута Бернардо Силва намали, но за повече звездите на Пеп Гуардиола нямаха сили.

Резултати:

Група „Е“:
Аякс – АЕК 3:0 (1:0 Никола Таляфико 46;, 2:0 Дони ван де Беек 77;, 3:0 Никола Таляфико 90;)
Бенфика – Байерн 0:2 (0:1 Роберт Левандовски 10;, 0:2 Ренато Санчес 54;)

Група „F“:
Шахтьор – Хофенхайм 2:2 (0:1 Флориан Грилич 6;, 1:1 Исмаили 27;, 1:2 Хавард Нордтвайт 38;, 2:2 Майкон 82;)
Манчестър Сити – Лион 1:2 (0:1 Максуел Корне 26;, 0:2 Набил Фекир 43;, 1:2 Бернардо Силва 67;)

Група „G“:
Реал М – Рома 3:0 (1:0 Иско 44;, 2:0 Гарет Бейл 58;, 3:0 Мариано Диас 90+2;)
Виктория Пилзен – ЦСКА Москва 2:2 (1:0 Михаел Кръменчик 28;, 2:0 Михаел
Кръменчик 41;, 2:1 Фьодор Чалов 49;, 2:2 Никола Влашич 90+5;)

Група „Н“:
Валенсия – Ювентус 0:2 (0:1 Миралем Пянич 45;-д., 0:2 Миралем Пянич 50;-д., Дани Парехо – проп. дуз. 90+6;)
Йънг Бойс – Манчестър Юнайтед 0:3 (0:1 Пол Погба 36;, 0:2 Пол Погба 43;-д., 0:3 Антони Марсиал 66;)