Квалификант „препъна“ Гришо в Акапулко

0

Хасковлията загуби във втория кръг от 160-ия в света Райян Харисън от САЩ, който достигна до основната схема след ситото на квалификациите.

Първият сет премина доста оспорвано, като в крайна сметка бе спечелен от Харисън със 7:5. Гришо продължи с неубедителната си игра от първия кръг, беше нервен и разконцентриран, а играта му изобилстваше от непредизвикани грешки. Във втората част Димитров повиши оборотите, като при 5:4 показа хладнокръвие, взе гейма на нула и изравни резултата.

В третия сет Харисън набързо дръпна с 2:0 след две грешки на Димитров от негови печеливши позиции. Българинът игра без настроение, а освен това отпадна физически, предоставяйки изцяло инициативата на съперника си. Григор не взе дори гейм и Харисън спечели сета със 6:0, а с това и мача с 2:1.