Ливърпул на финал в Шампионска лига след обрат срещу Виляреал (видео)

0

Ливърпул е първият финалист в Шампионска лига след победа в реванша от полуфиналите срещу Виляреал с 3:2.

Мърсисайдци спечелиха първия мач с 2:0, но на реванша срещнаха неочаквани трудности през първото полувреме и на почивката губеха с 0:2. Ливърпул излезе преобразен за втората част и стигна до пълен обрат, с което елиминира съперника с общ резултат 5:2 и за трети път в последните пет сезона ще играе финал в най-престижния евротурнир.

Виляреал трябваше да наваксва два гола от първия мач и успя да изпълни целта да вкара ранен гол и да върне интригата. Още в 3-а минута Булайе Диа откри резултата след пас на Капу. Домакините продължиха да прилагат висока преса и нетипично Ливърпул трудно изнасяше топката от своята половина.

Четири минути преди почивката домакините заслужено стигнаха до втори гол отново след асистенция на Капу, който центрира прецизно от дясно и качи топката на главата на Коклен, който я прати за втори път в мрежата на Алисон.

Ливърпул излезе преобразен за втората част. Юрген Клоп смени Жота с Луис Диас и колумбиецът раздвижи играта на гостите по левия фланг. Мърсисайдци изнесоха играта в предни позиции и резултатът не закъсня, не и без помощта на неубедителния в този мач вратар на Виляреал Херонимо Рули, който допусна два гола между краката.

В 62-а минута Фабиньо бе изведен от Салах и с мощен шут промуши топката между краката на вратаря за 1:2.

Домакините видимо отпаднаха физически и до края Ливърпул с лекота направи пълен обрат. В 67-а минута Трент Алексадър-Арнолд центрира и Луис Диас с глава прати топката в мрежата отново между краката на вратаря.

Садио Мане оформи обрата в 75-а минута, след като преодоля излезлия напред вратар, финтира и защитник и реализира в опразнената врата.

В 86-а минута направилият две асистенции за Виляреал в този мач Етиен Капу бе изгонен за втори жълт картон.

На финала Ливърпул очаква победителя от втория полуфинал в сряда между Реал Мадрид и Манчестър Сити. В първия мач Сити спечели с 4:3.