„Ливърпул“ се доближи до финала в ШЛ, „Рома“ се закани да повтори обрата срещу „Барса“

0

Отборът на „Ливърпул“ се доближи до финала в Шампионската лига, след като победи „Рома“ с 5:2 в първи полуфинален мач от надпреварата.

На „Анфийлд“ „вълците“ започнаха добре и доминираха в първите 20 минути, но след това домакините вдигнаха оборотите и тотално надиграха съперника си. След два фрапантни пропуска на Садио Мане, на сцената излезе Мохамед Салах, който откри резултата в 36-ата минута със страхотен диагонален изстрел, след което удвои преднината на мърсисайдци точно преди почивката.

През втората част играта на „Рома“ се срина и “червените“ стигнаха до нови три гола – два на Роберто Фирмино и един на Мане. По всичко изглеждаше, че реваншът след седмица ще бъде напълно протоколен, но в 81-вата минута Един Джеко вкара гол за римляните след груба грешка на Деян Ловрен, а четири минути по-късно Диего Пероти реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Джеймс Милнър.

По този начин двубоят завърши 5:2 в полза на „Ливърпул“ и „червените“ се доближиха до първия си финал в Шампионската лига от 11 години насам, а „Рома“ ще се надява да повтори невероятният си обрат срещу „Барселона“ от четвъртфиналите.