„Ливърпул“ се класира на финал в ШЛ, малко не достигна на „Рома“ за ново чудо

0
„Ливърпул“ се класира на финал в Шампионска лига, въпреки че загуби с 2:4 от „Рома“ в спиращ дъха трилър на

„Ливърпул“ се класира на финал в Шампионска лига, въпреки че загуби с 2:4 от „Рома“ в спиращ дъха трилър на „Олимпико“. Англичаните бяха спечелили първия мач с 5:2 и ще спорят за трофея с Реал Мадрид, който ден по-рано елиминира „Байерн“. Малко не достигна на римските „вълци“ да пратят мача в продължения и евентуално да сътворят ново чудо, след това на 1/4-финалите срещу Барселона.

Италианският тим стигна до победата едва в последните четири минути от мача, а може да се чувства и ощетен, след като реферът Дамир Скомина подмина дузпа за игра с ръка на Александър-Арнолд.

Мачът на „Олимпико“ започна отлично за мърисайдци, след като още в 9-ата минута Садио Мане откри резултата след добра асистенция на Роберто Фирмино. Домакините отговориха бързо и изравниха в 15-ата минута, когато Джеймс Милнър си отбеляза автогол. Десет минути по-късно „червените“ отново излязоха напред след попадение с глава на Жоржиньо Вайналдум, но „вълците“ не се предадоха и в 52-рата минута Един Джеко изравни след грешка на Лорис Кариус. В следващите минути реферът Дамир Скомина на два пъти подмина основателни претенции на римляните за дузпа, които стигнаха до нов гол едва в 86-ата минута чрез Раджа Наинголан. Италианският тим се хвърли в атака и в 93-тата минута получи спорна дузпа за игра с ръка на Рагнар Клаван. Наинголан реализира наказателния удар, но веднага след подновяването на играта съдията свири последния съдийски сигнал и сложи край на надеждите на „Рома“.