„Локомотив“ стартира с победа като гост

0
„Локомотив“ стартира с

Русенският „Локомотив“ стартира с победа 3:1 като гост на „Спартак 1918“ (Вн) първия кръг на Североизточната трета лига. И четирите гола паднаха след почивката. Ивайло Русев откри за домакините от дузпа в 52-ата минута, но с головете на Мартин Иванов в 63-ата, Динко Станчев в 73-ата и на Сонер Хюсеин в 84-ата минути „железничарите“ показаха характер и стигнаха до пълен обрат.

Първото полувреме премина при силен дъжд вследствие на разразилата се лятна буря над Варна. Изкуственият терен на стадион „Локомотив“ бе хлъзгав и създаваше трудности и на двата отбора при изнасянето на топката. След почивката дъждът понамаля и това даде възможност на техничния тим на Локомотив (Русе) да поеме инициативата и да доминира до края на срещата.

В следващия кръг Локомотив (Русе) ще гостува в Добрич на „Добруджа 1919“. Мачът е насрочен за събота, 19 август, от 18:00 часа.