„Лудоголец“ с шеста поредна титла, пет кръга преди края на шампионата

0
шеста поредна шампионска титла

„Лудоголец“ победи с класическото 3:0 „Локомотив“ (Пд) и пет кръга преди края на първенството спечели шеста поредна шампионска титла.

До края на сезон 2016/2017 „орлите“ биха могли да направят дубъл, ако надвият „Ботев“ (Пд) във финала за Купата на България. Освен това „Лудоголец“ вече отбеляза 122 гола, с което счупи рекорда на ЦСКА по брой отбелязани попадения за един сезон. През 1971/72 година “червените” са били точни 120 пъти.

Головете за успеха на шампионите реализираха Анисе, Вандерсон и Натанаел. В 11-ата минута Вандерсон центрира от корнер и Анисе с диагонален удар с глава се разписа за 1:0. В 74-ата минута „орлите“ сложиха точка на спора, след като Вандерсон вкара красиво попадение с мощен изстрел отдалеч за 2:0. Класическото 3:0 оформи Натанаел в 81-ата минута. Бранителят бе изведен под ъгъл сам срещу вратаря и не остави никакъв шанс на Пиргов. Преди да навести мрежата кълбото срещна напречната греда.

Двата отбора завършиха мача в намален състав, след като в края на първото полувреме съдията Йорданов изгони от игра Велковски от Локо и Дяков от Лудогорец.