„Лудогорец“ и „Базел“ направиха 0:0, „орлите“ на крачка от Лига Европа

0
„Лудогорец“ и „Базел“

Отборите на „Лудогорец“ и „Базел“ завършиха наравно –  0:0, на Националния стадион „Васил Левски“, като този резултат доближи българският тим до участие в Лига Европа напролет.

ludogorec-basel97След тази среща „Лудогорец“ запазва преднина в преките двубои срещу днешния си съперник, заради повече голове на чужд терен, което означава, че ако двата тима спечелят еднакъв брой точки в последните си мачове, то „орлите“ ще завършат на трета позиция в групата и ще се класират за Лига Европа. В последния кръг от мачове „Лудогорец“ гостува на ПСЖ, а „Базел“ приема Арсенал.

На Националния стадион Базел контролираше играта в началото на първото полувреме, като Владо Стоянов отрази два опасни удара на швейцарците. Българите изравниха играта в средата на тази част, но не успяха да стигнат до сериозна опасност пред противниковата врата. След почивката гостите натиснаха в търсене на гол, но отново Стоянов се отличи с няколко добри намеси, като в крайна сметка „Лудогорец“ опази своята врата и спечели втора точка в тазгодишното издание на Шампионска лига, която може да се окаже с огромна стойност.

arsenal-pari-sen-zhermen15В другия мач от група „А“ „Арсенал“ и „Пари Сен Жермен“ завършиха 2:2, като парижани могат да съжаляват изключително много за пропуските на Единсон Кавани пред вратата на Давид Оспина. Все пак равенството дава предимство на френския шампион преди заключителните мачове от груповата фаза в борбата за първото място.