„Лудогорец“ на 1/8-финал в Лига Европа след драма на „Васил Левски“

1

Макар и постигнато по най-трудния и драматичен начин, равенството класира разградския тим за 1/8-финалите в Лига Европа, което е най-големия успех, постиган от български отбор от 2006 г. насам.

В голяма част от мача разградчани се виждаха аут от турнира, след като италианците повеждаха на два пъти. Балде Кейта попари 30-те хиляди на трибуните на Националния стадион „В. Левски“ още в 33-ата секунда, заличавайки преднината на „Лудогорец“. Браян Переа удвои в 54-ата, с което „Лацио“ достигна до общ резултат от двата мача 2:1. С прекрасен гол на Роман Безяк в 67-ата мин. и попадение на Христо Златински в 78-ата обаче „Лудогорец“ стигна до 2:2 и общ резултат 3:2. Еуфорията по трибуните беше пресечена от Мирослав Клозе, който отново изведе „Лацио“ напред в 82-ата мин. Равенството в мача и общия резултат 4:3 за българския тим бе осигурено с късметлийски гол на Жуниор Кишада в 88-ата минута, който се възползва от грешка в защитата на гостите.