„Лудогорец“ оцеля, продължава на 1/16-финал в Лига Европа!

0
„Лудогорец“ оцеля

„Лудогорец“ се класира за 1/16-финалите в турнира Лига Европа след равенство 1:1 срещу „Хофенхайм“ в Германия.

Филип Окс даде аванс на „Хофенхайм“ в 25-ата минута за радост на домакинските привърженици на „Райн Некар Арена“. Хак центрира отдясно към Окс, който след шут по земя от 12-13 метра не остави шанс на Ренан. В 62-ата минута от двубоя Вандерсон изравни и донесе така ценната точка за българския шампион. Възпитаниците на Димитър Димитров имаха два добри шанса да стигнат до пълен обрат, но не успяха да ги използват.

„Лудогорец“ завърши мача с 10 души след червен картон на Клаудиу Кешерю седем минути преди края на редовното време, но играчите на Димитър Димитров-Херо удържаха и ще играят и напролет в европейските клубни турнири.

В другия мач от групата „Истанбул Башакшехир“ победи „Спортинг“ (Брага) с 2:1 у дома. Така „орлите“ завършват на второ място в група „С“ със спечелени 9 точки. Победител с 10 точки и „Спортинг“ (Брага).

Жребият за следващата фаза ще се тегли в понеделник, 11 декември.