Лудогорец победи ХИК, ще играе в Европа през пролетта (видео)

0

Лудогорец победи с 2:0 ХИК Хелзинки в среща от 4-ия кръг на група „С“ на Лига Европа. Головете за разградчани забиха Дани Групер в 39-ата и Рик Джонатан в 64-ата минута на двубоя.

С този успех „орлите“ си гарантираха мачове и напролет в евротурнирите. Лудогорец ще завърши поне на трето място в групата си, което ще прати „зелените“ на бараж за осминафинал в Лигата на конференциите в началото на 2023 година срещу съперник от този турнир. Разградчани обаче могат да запазят и сегашното си второ място, което пък ще е уникален успех и ще донесе още срещи в Лига Европа. С успеха Лудогорец си осигури и 630 хиляди евро – толкова се полагат за успех в групите на втория по сила турнир.

“Орлите“ откриха резултата на стадион „Хювефарма Арена“ в 38-ата минута, когато Рик Джонатан получи топката на левия флаг, проби в наказателното поле на финландския първенец и пусна хитър пас с пета към нахлуващия Дани Групер, който стреля силно по диагонал а вратарят на ХИК Конард Хазар се опита да избие топката, но тя влетя в левия ъгъл на вратата му.

Българският шампион удвои преднината си след малко повече от час игра. Бърнард Текпетей открадна топката в половината на Лудогорец, пробяга над 50 метра в половината на гостите и стигна до наказателното поле на ХИК, където финтира стража Хазард и върна топката назад към Рик Джонатан, който с удар по земя се разписа в средната част на вратата, оформяйки крайния резултат.

В другата среща от групата Рома и Бетис завършиха с равенство. Така Бетис е лидер с 10 точки, Лудогорец е втори със седем, Рома има 4, а ХИК е само с една точка.

Следващият мач на Лудогорец е срещу Бетис на „Хювефарма Арена“ след две седмици.