„Лудогорец“ продължава атаката към групите на Шампионска лига

0
„Лудогорец“ продължава атаката към групите

„Лудогорец“ продължава атаката към групите на Шампионска лига след победа с 4:1 над литовския „Жалгирис“.

Българският шампион достигна до изразителната победа след впечатляващ обрат. Разградските „орли“ изиграха колебливо първо полувреме. В 15-та минута след груба грешка на капитана Светослав Дяков и бранителите на домакините, Нюаджи бе намерен сам след перфектен пас на Матия Люич. Тогоанецът не изпита никакви затруднения и изпрати топката неспасяемо в мрежата на Хорхе Броун, за който това бе и официален дебют с екипа на „Лудогорец“.

Дo края на първото полувреме атаката на Лудогорец се изостри, което в крайна сметка доведе до възстановяване на равенството. В 42-та минута може би за първи път гостите допуснаха по-сериозна грешка в защита, от която Натанаел се възползва максимално и с красиво попадение изравни за 1:1.

В началото на втората част ситуацията на терена коренно се промени, след като само в рамките на една минута българският първенец успя да обърне резултата до 3:1. Точно 10 минути след подновяването на играта Вандерсон пое атаката на разградчани по десния фланг, след което отправи залъгващо центриране към наказателното поле на гостите, което видимо заблуди Виткаускас и топката влезе за втори път в мрежата му. Само минута по-късно Натанаел поведе отляво атаката на видимо окрилените футболисти на Георги Дерменджиев и чрез брилянтно негово подаване Клаудиу Кешеру покачи за 3:1 с ювелирен удар от въздуха. В 74-та минута Кешеруа втори път прати топката във вратата на гостите, оформяйки крайното 4:1 за „Лудогорец“.

В следващия кръг тимът от Разград ще срещне „Апоел“ Беер-Шева от Израел.